התאמות

כל בית עסק המאפשר תשלום בכרטיסי אשראי חייב לוודא כי אכן יש התאמה בין העסקאות שבוצעו לבין התשלומים שהתקבלו בפועל.

הבעיה מתחילה כשבית העסק מתקשר עם מספר חברות סליקה, גובה תשלומים בכל סוגי כרטיסי האשראי או מאפשר ללקוחותיו פריסת תשלומים גמישה. לא פעם מתקשה בעל העסק לעקוב אחר הזיכויים הרבים, הלקוח יכול לבטל עם חלוף הזמן את העסקה ולדרוש החזר מחברת האשראי, או בדיעבד מתגלה כי עסקאות לא נקלטו כהלכה ולכן לא שולמו.

במיוחד לשם כך פיתחה צמרת מימונים מערכת התאמות המסייעת לבית העסק לבצע מעקב ובקרה אחר פעילות האשראי. המערכת עוקבת באופן רציף אחר כל העסקאות והרישומים, מוודאת כי יש התאמה מלאה ביניהם ומדווחת על כל שיבוש או חריגה.

מערכת ההתאמות מספקת לבית העסק דיווחים שוטפים ומפורטים על כל פעילות האשראי:

  • עסקאות שעברו בקופת בית העסק
  • עסקאות שנקלטו בצמרת מימונים ובחברות האשראי
  • זיכויים שעברו בחשבונות הבנק של בית העסק
  • תנועות שעברו בצמרת מימונים או בחברות אשראי שהן לא עסקאות (כגון עמלות, תיקונים ידניים וכו')

המערכת מבצעת התאמה מלאה בין כל הפעולות ומציגה לבית העסק את כל המידע לגבי ההתאמות ואי-ההתאמות. צפייה במידע אפשרית באזור האישי של בית העסק באינטרנט.
כמו כן, צמרת מימונים מעמידה לרשות לקוחותיה מומחים בתחום התאמות האשראי, ואלו מסייעים לבית העסק ומדריכים את בעלי התפקידים הרלוונטיים בהטמעת המערכת.

מערכת ההתאמות של צמרת מימונים, Top monitor, עוקבת אחר כל פעילות האשראי של בית העסק, לרבות עסקאות שאינן מועברות דרך שירותי הניכיון שלה. הודות לכך מקבל בית העסק תמונת מצב מושלמת ויכול לדעת אם כל העסקאות נקלטו, אם אכן הכסף עבורן התקבל בפועל – ולא פחות חשוב, אם יש עסקאות שלא שודרו או לא שולמו בפועל.

ובמילים אחרות: המערכת מצמצמת משמעותית את עלויות הנהלת החשבונות, יוצרת שקיפות מלאה על כלל פעולות האשראי – ומאפשרת לבית העסק להמשיך בליבת פעילותו בראש שקט וללא חשש מטעויות חשבונאיות.


לתיאום פגישה ולקבלת פרטים נוספים